Denna webbplats använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du detta. Läs mer om cookies här

en bild
  • Registrering
  • Logga in
  • Language
Tillbaka

Kontakta Exporttekniska avdelningen

Business Swedens exporttekniska experter sitter på huvudkontoret i Stockholm och har alla lång erfarenhet och omfattande kunskaper inom olika ämnesområden som t ex tull- och momsregler, ursprungsregler, dokumenthantering, offertarbete och avtalsfrågor, transport och leveransvillkor, betalnings- och finansieringslösningar samt även frågor som rör exporttekniska frågeställningar för gränsöverskridande e-handel. Via telefon eller e-post kan du diekt få svar på dina frågor.

Kontaktpersoner

en bild

Carin Skoglar

Manager Stockholm Manager , Stockholm
+ 46 8-588 660 00
E-post carin.skoglar@business-sweden.se
en bild

Yvonne Brycker

Stockholm , Stockholm
+46 8 588 660 17
E-post yvonne.brycker@business-sweden.se
en bild

Linda Laszlo Ek

Stockholm , Stockholm
+46 8 588 663 81
E-post linda.laszlo-ek@business-sweden.se
en bild

Anna Folkesson

Stockholm , Stockholm
+46 8 588 66 339
E-post anna.folkesson@business-sweden.se
en bild

Maria Lundberg

Stockholm , Stockholm
+46 8 588 662 49
E-post maria.lundberg@business-sweden.se
en bild

Maria Klebert Björk

Stockholm , Stockholm
+46 8 588 660 50
E-post maria.bjork@business-sweden.se
en bild

Christina Stantceva

+46 8 588 665 01
E-post christina.stantceva@business-sweden.se
en bild

Mats Söderström

Project Manager Project Manager
+46 8 588 662 75
E-post mats.soderstrom@business-sweden.se
en bild

Carl Winberg

Advisor Advisor
+46 8 588 660 00
E-post carl.winberg@business-sweden.se

Kontor

en bild

Exporttekniska avdelningen

Stockholm , Stockholm
08-588 660 00
E-post exportregler@business-sweden.se