Denna webbplats använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du detta. Läs mer om cookies här

en bild
  • Registrering
  • Logga in
  • Language
Tillbaka
Visa undermeny Dölj undermeny

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till våra kontor i Kina.

Kontaktpersoner

en bild

David Hallgren

Trade Commissioner China Trade Commissioner China
+86 105 81 56 006
E-post david.hallgren@business-sweden.se
en bild

Tobias Glitterstam

Vice President Asia and Pacific Vice President Asia and Pacific
+86 21 6218 9955
E-post tobias.glitterstam@business-sweden.se
en bild

Andrea Staxberg

Senior Project Manager Shanghai Senior Project Manager, Shanghai
+ 86 21 6218 9955 ext. 81
E-post andrea.staxberg@business-sweden.se
en bild

Feng Wang

Investment Promotion China Head Investment Promotion China Head
+86 21 6218 9955 ext 18
E-post feng.wang@business-sweden.se
en bild

Songhong Li

Senior Investment Promotion Officer Shanghai Senior Investment Promotion Officer, Shanghai
+86 21 6218 9955 ext 14
E-post songhong.li@business-sweden.se
en bild

Bin Li

Senior Investment Promotion Officer Shanghai Senior Investment Promotion Officer, Shanghai
+86 21 6218 9955 ext. 20
E-post bin.li@business-sweden.se
en bild

Judy Zhao

Senior Project Manager Beijing Senior Project Manager, Beijing
+86 10 5815 6006 ext. 828
E-post judy.zhao@business-sweden.se
en bild

Windy Liu

Project Manager Beijing Project Manager, Beijing
+86 10 5815 6006 ext. 806
E-post windy.liu@business-sweden.se
en bild

Richard Lv

Project Manager Beijing Project Manager, Beijing
+86 10 5815 6006 ext. 628
E-post richard.lv@business-sweden.se
en bild

Rita Ma

Project Manager Shanghai Project Manager, Shanghai
+86 21 6218 9955
E-post Rita.Ma@business-sweden.se
en bild

Petty Shi

Finance Manager Shanghai Finance Manager, Shanghai
+ 86 21 6466 4920
E-post petty.shi@business-sweden.se
en bild

Emily Zhang

Finance Manager Beijing Finance Manager, Beijing
+86 10 5815 6006 ext. 688
E-post emily.zhang@business-sweden.se
en bild

Sammi Wang

Consultant Beijing Consultant, Beijing
+86 10 5815 6006 ext. 826
E-post sammi.wang@business-sweden.se
en bild

Yingying Ge

Consultant Beijing Consultant, Beijing
+86 10 5815 6006 ext. 868
E-post yingying.ge@business-sweden.se
en bild

Haifeng Wang

Consultant Shanghai Consultant, Shanghai
+86 21 6218 9955 ext. 80
E-post haifeng.wang@business-sweden.se
en bild

Celein Gu

Consultant Beijing Consultant, Beijing
+86 10 5815 6006 ext. 678
E-post Celein.Gu@business-sweden.se
en bild

Sonia Sun

Consultant Shanghai Consultant, Shanghai
+86 21 6218 9955 ext. 50
E-post sonia.sun@business-sweden.se
en bild

Katrin Sun

Consultant Shanghai Consultant, Shanghai
+ 86 21 6466 4920
E-post katrin.sun@business-sweden.se
en bild

Dolly Tong

Consultant Shanghai Consultant, Shanghai
+ 86 21 6218 9955 ext. 83
E-post Dolly.Tong@business-sweden.se
en bild

Joy Liu

Consultant Shanghai Consultant, Shanghai
+ 86 21 6218 9955 ext. 32
E-post Joy.Liu@business-sweden.se
en bild

Irene Xu

Associate Shanghai Associate, Shanghai
+86 21 6218 9955
E-post Irene.Xu@business-sweden.se
en bild

Eliza Petrova

Associate Beijing Associate, Beijing
+86 10 5815 6006 ext. 658
E-post eliza.petrova@business-sweden.se
en bild

Yuqi Zhang

Associate Shanghai Associate, Shanghai
+86 21 6218 9955 ext.56
E-post yuqi.zhang@business-sweden.se
en bild

Guorgis Ishak

Associate Shanghai Associate, Shanghai
+86 21 6218 9955
E-post guorgis.ishak@business-sweden.se
en bild

Jennifer Sun

Accountant Beijing Accountant, Beijing
+86 10 5815 6006
E-post Jennifer.Sun@business-sweden.se
en bild

Jasmin Li

Accountant Accountant
+861058156006
E-post jasmin.li@business-sweden.se
en bild

Karen Zhang

Office Administrator Shanghai Office Administrator, Shanghai
+ 86 21 6218 9955 ext. 30
E-post karen.zhang@business-sweden.se
en bild

Cathy Liu

Office Administrator Beijing Office Administrator, Beijing
+86 10 5815 6006 ext. 600
E-post cathy.liu@business-sweden.se
en bild

Thomas Yu

Administrator Shanghai Administrator, Shanghai
+ 86 21 6218 9955 ext 24
E-post Thomas.Yu@business-sweden.se

Kontor

en bild

Business Sweden i Shanghai

Shanghai , Shanghai
+86 21 6218 9955
E-post china@business-sweden.se
en bild

Business Sweden i Beijing

Beijing , Beijing
+86 10 5815 6006
E-post china@business-sweden.se